SI ME PERDOR SNAPCHAT

Snapchat është një aplikacion i mesazheve të menjëhershme i fokusuar në fotografi, domethënë në fotot dhe videot e shkurtra. Snaps nuk janë publike, mund te ndahen vetëm me njerëzit e zgjedhur nga përdoruesi. Ashtu si çdo aplikacion social edhe Snapchat ju lejon të shkuani mesazhe dhe të videotelefononi miqtë tuaj, të gjithë falas. Snapchat ështe si per Android ashtu dhe per Iphone.

Si me u rregjistru dhe si me përdor Snapchat.


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT
Pas instalimit të Snapchat në celularin tuaj, duhet të krijoni një Account falas për të përdorur aplikacionin. Shtyp në butonin Regjistrohu në ekran dhe plotësoni formularin që propozohet duke shkruar adresën tuaj të postës elektronike, fjalëkalimin që dëshironi të përdorni për të hyrë në shërbim dhe datën e lindjes tuaj.

Në fund të operacionit mund të klikoni në butonin Regjistrohu, zgjidhni pseudonimin që dëshironi të përdorni në Snapchat (dmth. Emrin me të cilin doni të shihni nga përdoruesit e tjerë të aplikacionit) dhe shtypni Continua për të verifikuar identitetin tuaj duke marrë një mesazh ne celularin tuaj me Codice Snapchat .


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT


Për të marrë një foto, së pari zgjidhni nëse do të përdorni kamerën e pasme të telefonit të ose në pjesën e përparme, përmes ikonës në të djathtë të sipërme, pastaj kornizoni subjektin që dëshironi të fotografoni dhe shtypni butonin rrumbullakët që ndodhet në qendër të ekranit .


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT


Siper djathtas ne qark te kuq , butoni per te ndrruar telekameren nga para /mrapa

Nëse jeni duke bërë nje selfie , prekni fytyrën tuaj në ekranin e telefonit të dhe do të shihni disa efekte speciale të paraqitura (p.sh. maska, ndryshime në fytyrë edhe me njerëz të tjerë të inkuadruar etj.) Që mund të aplikoni në kohë reale me imazhin tuaj.Ne snapchat mund të bëni dhe video ose te vendosni edhe Stato Snapchat si në Whats App Storie.

Pasi te keni bërë foton kaloni gishtin nëpër ekranin e smartphone-it, nga e djathta në të majtë dhe zgjidhni një nga shumë filtrat që janë në dispozicion brenda aplikacionit. Në shumicën e rasteve ato janë filtra të stilit Instagram që ndryshojnë ngjyrat e imazhit për t’i dhënë një pamje më të rafinuar, por ka edhe filtra më të avancuar me shkronja dhe elementë të tjerë të këndshëm.

Tani vazhdojm në ikonat e vendosura në pjesën e poshtme të majtë të ekranit: , shigjeta poshtë Salva ju lejon të ruani imazhin në kujtime ne gallerin , ne privat , ndërsa simboli “+” pranë ju lejon të vendosni foton në Storie . Storie e Snapchat, janë montazhet e fotografive dhe videove që krijoni ju vetë dhe ndani me shokët e shoqet që kan Snapchat si ju.


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT


Share

You may also like...

2 Responses

  1. Ukaj_mirela thotë:

    I mir

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BËJ LIKE EDHE TI FAQES TONË NË
FACEBOOK. FALEMINDERIT