ÇFARË ËSHTË LINKEDIN


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT


LinkedIn është një shërbim i lirë i rrjetit social të rrjetit (me shërbime opsionale të paguara), që kryesisht përdoret në zhvillimin e kontakteve profesionale (nëpërmjet publikimit dhe shpërndarjes së biografisë së dikujt) dhe në përhapjen e përmbajtjeve specifike në lidhje me tregun e punës (p.sh. motori kërkimi i punës, reklamimi i kompanisë, etj.). Rrjeti LinkedIn, i pranishëm në mbi 200 vende, kishte rreth 30 milionë përdorues në janar të vitit 2009, tejkalonte 100 milionë përdorues më 22 mars 2011, 200 milionë në janar 2013 dhe arriti në 530 milionë në vitin 2017.

Dy anëtarë të rinj për sekondë. Ky është ritmi që LinkedIn po rritet, rrjeti më i madh shoqëror profesional në botë, i cili sot feston një moment historik të rëndësishëm: 10 milionë abonentë vetëm në Itali .

Për këtë arsye, pë të kuptuarit se si funksionon Linkedin është shumë e rëndësishme në qoftë se kërkoni punë, nëse jeni një freelancer ose edhe nëse keni një kompani.


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT


Sigurisht pyetja e parë që erdhi në mendje ishte “A është e vështirë për të gjetur një punë me Linkedin?” Jo aspak, dhe e di pse? Linkedin punon si një rrjet social i plotë. Për këtë, para së gjithash ju duhet të abonoheni në Linkedin duke futur adresën tuaj të postës elektronike dhe duke zgjedhur një fjalëkalim të sigurt.
Ndërsa shtoni të dhëna, Linkedin do t’ju tregojë se si është përfunduar profili juaj dhe çfarë mungon.

Për tu rregistruar ne Linkedin Albania kliko ketu


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT


Ndërsa e kuptoni se si funksionon Linkedin, ju do të vlerësoni thjeshtësinë e tij dhe mundësitë e mëdha që ofron. Një nga këto është që të ketë profilin në gjuhë të shumta në të njëjtën kohë.


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERITHELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT


Share

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BËJ LIKE EDHE TI FAQES TONË NË
FACEBOOK. FALEMINDERIT