SI ME KRIJU NJË MOZAIK ME FOTO NË INSTAGRAM

Nëse interesoheni shumë për profilin tuaj Instagram dhe vazhdimisht e pasurojeni atë me fotografi të bukura të vlerësuara nga followers e juaj, ju mund të jepni një origjinalitetit duke ngarkuar një nga fotot tuaja më të mira në formën e një mozaiku.

Në këtë aplikacion , do t’ju tregoj edhe procedurën e plotë për të ngarkuar një fotografi si mozaik, një procedurë që është praktikisht e njëjtë për aplikacionet e tjera, edhe me një sistem operativ të ndryshëm.


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT


Në mes shumë aplikacioneve në dispozicion për sistemet Android, kjo dallohet nga lehtësia e përdorimit dhe është në dispozicion falas në lidhjen e mëposhtme

Grid Maker for Instagram


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT


Me këtë aplikacion mjafton të marrësh një foto ose të përdorësh një të galerise te telefonit , siç kam bërë në shembullin e mëposhtëm.


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT


Zgjidhni formatin që dëshironi , una kam zgjedhur në foto 3×3 dhe pastaj kliko Accetta

Do të hapet një foto si sipër me 9 pika (si fotografia e parë) dhe ju do të klikoni në numrin 1 dhe pastaj vazhdo duke klikuar Share to Feed

si me ba mozaik me instagram

dhe publikoni foton dhe vazhdoni të bëni të njëjten veprim me numrin 2, 3 ,4 5,6 ,7,8 e 9 pra duhet ti publikoni një nga një të gjitha fotot , edhe pse gjatë publikimit duken foto pa kuptim .Pra vazhdoni duke klikuar Avanti e Condividi .

Resultati final në fotot e juaja në Instagram do të jetë kështu:


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT


Share

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BËJ LIKE EDHE TI FAQES TONË NË
FACEBOOK. FALEMINDERIT