SI ME GJET MESAZHET E FSHIRA NE VIBER

Si aplikacioni WhatsApp edhe Viber gjithashtu është një nga aplikacionet e mesazheve më popullor për pëduruesit të Android dhe iOS. Kështu që, humbja e mesazheve të Viber gjithashtu sjell shumë vështirësi tek përdoruesit.
Ke fshirë ose të kan fshirë disa mesazhe në Viber dhe tani nuk din si tja bësh për të rikthyer ato mesazhe që për ty janë të rëndësishme?

Atëhere sot do të shohim së bashku se si të rikthejmë mesazhet e fshira në Viber


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT


Do të jetë pak e vështirë për të rikthyer mesazhet Viber të fshirë nga një telefon, sepse aplikacioni Viber nuk ruan asnjë të dhënë në serverin e tij. Por për fat të mirë, Viber ju ofron mundësinë për të bëre backup (kopie rezervë) rregullisht përmbajtjes tuaj në Viber, siç janë historia e bisedave, imazhet, kontaktet dhe të tjera.

Nëse keni bërë backup skedarët tuaj Viber në telefonin tuaj Android, do të jetë e lehtë të rikuperohet mesazhi i fshirë i Viber pa probleme.


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT


Fillojmë ! Hap Viber dhe kliko në tre vizat që ndodhen poshtë në të djathtë duke është e shkruar More dhe pastaj Setting.


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT


si me gjet mesazhet e fshira viber

Pasi të kesh klikur në setting kliko në Account dhe pastaj kliko në Backup Viber

Në faqen që do të shfaqet tani siç në foto poshtë , kliko Restore .

si me gjet mesazhet e fshira viber

Duhet ta dini se nëse nuk keni bërë backup më parë me përmbajtjen tuaj në Viber, nuk gjeni të dhëna rezervë për rikuperim.

Pasi të keni kryer këto hapa gjithë mesazhet e juaja janë të ruajtura në Google Drive. Dosjet janë të gjitha të koduara dhe të fshehura, të paarritshme për këdo, edhe edhe ata që kanë aktivizuar rezervë.

Atëherë si mund ti gjejmë mesazhet dhe bisedat e Viber?
E vetmja mënyrë është të disintasloni aplikacionin Viber nga paisja juaj dhe ta Instaloni sërisht dhe kliko në Restore siç në foton poshtë

Metoda e mëparshme punon për përdoruesit që kanë bërë backup më parë.

Shumë persona nuk e dinë saktësisht se si të bëjnë kopje rezerve mesazheve në Viber. Në këtë pjesë, do t’ju tregoj se si të rezervoni mesazhet Viber në Android dhe si të konfiguroni backup automatike në telefonat Android.

Hapni viber dhe kliko Setting-Account-Backup Viber

Së pari duhet të lidhni llogarinë tuaj Viber me Google Drive tuaj para se të kopjoni mesazhet Viber.

si me gjet mesazhet e fshira viber

Kliko mbi Auto Backup dhe zgjidhni sa shpesh doni të bëni backup Viber nga tre opsionet: çdo ditë, javore ose mujore.

Lexo edhe :

Si me ruajt bisedat e mesazhet Whatsapp


HELP IVANTEKNIKU CLICK - FALEMINDERIT


Share

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

BËJ LIKE EDHE TI FAQES TONË NË
FACEBOOK. FALEMINDERIT