APLIKACIONET MË TË MIRA PËR ANDROID

Smartphoni sot është një pajisje me shumë funksione të ndryshme që mund të përdoret për thirrje, për faktura , SMS, kontrollues të Facebook, navigatorë GPS, shfletues të Internetit etj etj.

Sot me këtë artikull që do t’ju ndihmoj që të bëni zgjedhjen më të mirë për aplikacionet më të rëndësishme për Smartphone-in tuaj.

Sipas renditjes së këtij tremujori të parë të vitit 2019 për aplikacionet më të mira, në radhë të parë, ekziston mbretëresha e aplikacioneve për iOS dhe Android, . Midis Janarit dhe Marsit është shkarkuar 223 milion herë e kam fjalën për Whatsapp

Vendi i dytë është për Messenger aplikacioni i nxjerrë nga Facebook, me 200 milion shkarkime gjithmonë në platformën Google Play dhe është shumë i popullarizuar në përdoruesit amerikanë. Vetëm në Shtetet e Bashkuara ka regjistruar 14 milion shkarkime.

Në vend të tretë për gëzimin e adoleshenteve nën 18 vjeç, ështe Tik Tok i cili me 30 milion shkarkime nga dyqani virtual i Apple dhe 150 milion në Android fiton medaljen e bronxit . Me TikTok, mund të krijoni klip të shkurtër muzikorë deri në 15 sekonda dhe të shtoni filtra dhe efekte.

Po ashtu edhe Facebook e Instagram.
Por perveç këtyre aplikacioneve që shumica e juaj njef shumë mirë sot do ju shkruaj edhe për aplikacione të tjera .

PushBullet
Ata që punojnë me kompjuterë gjatë gjithë ditës mund të kontrollojnë të gjitha njoftimet e smartphone-ve Android në mënyrë të drejtpërdrejtë në PC falë këtij aplikacioni fantastik dhe shumë të dobishëm.

Opera Touch
Ky është një shfletues ideal për ata që kanë vështirësi në telefonat me ekran të madh, me një buton që mund të pozicionohet kudo që dëshironi dhe falë gjesteve që ju lejojnë të rrëshqisni gishtin në drejtime të ndryshme për të qenë në gjendje të kaloni në një skedë tjetër, ringarkoni, kërkoni.

Google Foto
Këtë aplikacion e theksoj në pothuajse çdo listë të aplikacioneve më të mira për Android sepse është me të vërtetë e dobishme dhe e domosdoshme është e pamundur të humbasësh fotot me këtë aplikacion dhe madje edhe nëse telefoni prishet.

Telecomando Mi
Nëse humbni telekomandën në shtëpi, për të ndryshuar kanalin televiziv mund të përdorni nga smartphoni juaj Android me këtë aplikacion që mbështet praktikisht për çdo TV .Mund të përdoret poashtu edhe për kondicionerët dhe sistemet audio .

Clinometer
Niveli më i mirë në qarkullim, shumë i saktë. Mund të përdoret për aplikime të thjeshta siç është përafrimi i një kornize si dhe për fushat më të sofistikuara.

Speedtest
Aplikacion i shkëlqyeshëm për të provuar shpejtësinë e internet në celular ose fikse nëse jeni i lidhur në wi-fi.
Një test i lidhjes internet që bëhet me një prekje në më pak se 30 sekonda.

Buffer
Eshtë një nga aplikacionet më të mira falas për të menaxhuar përmbajtjen e mediave sociale, veçanërisht kohën orarin që ju dëshironi të postoni në mediat sociale.
Ndonjëherë kemi postime, imazhe, artikuj që nuk duam t’i postojmë menjëherë, Buffer ju lejon të planifikoni postimin , caktoni një kohë specifike dhe aplikacioni do të publikojë në afatet e përcaktuara.

Shazam
Aplikim shumë i dobishëm për të njohur titullin e një kënge që po dëgjojmë në radio, gjithashtu në gjendje të gjeni videon përkatëse në youtube dhe të gjeni informacione për këngën dhe artistin në pak sekonda

Picsart
Një nga programet më të njohur të redaktimit të fotografive për pajisjet Android, i plotë dhe i lehtë për t’u përdorur.

Google Maps
Aplikacioni që ofron harta të hollësishme me ndërtesa, navigacion GPS me udhëzime me zë hap pas hapi, dhe udhëzime me transport publik, me biçikletë dhe në këmbë.

Quit smoking
EasyQuit është një aplikacion falas për t’ju ndihmuar të ndërpreni pirjen e duhanit. Ka një mënyrë specifike për të ndihmuar ato persona që pin duhanin dhe dëshirojnë të ndërpresin pirjen e duhanit , me anë të statistikave shkencore të shëndetit, para të kursyera, shënja motivuese dhe shumë veçori të tjera.

Runtastic
Eshtë një aplikacion falas i ngjashëm me Endomondo për iPhone dhe Android, ideal për sportivët. Ashtu si një trainer personal, ju lejon të planifikoni stërvitjet tuaja dhe të kontrolloni rezultatet në vrapim, çiklizëm dhe palestër të përgjithshme. Kjo aplikacion gjithashtu përdor GPS për të regjistruar rrugët.

Share

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *