APLIKACIONE PER NDESHJE FUTBOLLI

Nëse jeni duke kërkuar për aplikacione për të parë ndeshjet live do ju shkruaj disa zgjidhje që mund të bëjnë për ju.

Para se të kalojmë në veprim , se si të shikoni ndeshje futbolli në celularin tuaj, është mirë të bëjmë disa sqarime të nevojshme në lidhje me këtë mundësi. Para së gjithash, pajisja tuaj duhet të agjornohet në mënyrë që të mbështesë aplikacionet që unë do t’ju propozoj.

Në Android, këshillohet që të keni një version të sistemit operativ të barabartë me ose më vonë se 5.0 Lollipop: mund të kontrolloni se cili version i Android është i instaluar në pajisjen tuaj duke shkuar në menunë / Setting> Info/ Device Rreth pajisjes ose në Cilësimet/ Setting> System> Information on the phone> Informacione në telefon / tablet.

Nëse, nga ana tjetër, përdorni një iPhone, duhet të keni iOS 10 ose më vonë. Ju mund të kontrolloni versionin e sistemit operativ në përdorim në pajisjen tuaj duke shkuar në menunë Settings> General> Info menu.

Më në fund, sigurohuni që lidhja juaj e Internetit të arrijë një shpejtësi të shfletimit që ju lejon transmetimin, pa bllokime ose ngadalësime: në përgjithësi, mund të arrini një rezultat të ngjashëm me një lidhje që shkon te të paktën 3 Mbps (shpejtësia minimale e kërkuar por mund të ndryshojë në varësi të aplikacionit në përdorim dhe cilësisë së përmbajtjes së transmetuar)

DAZN (Android/iOS)

Si me pa ndeshje futbolli

DAZN ofron vizionin e tre ndeshjeve të Serisë A , të gjitha seritë B, ndeshje të kampionatit si Liga, Ligue 1 dhe ngjarje ndërkombëtare, siç janë Copa Libertadores, FA Cup, Kupa EFL dhe Coppa d ‘ Afrikë….
Gjithashtu ju lejon të shikoni ngjarje nga sporte të tjera, të tilla si bejsbolli, hokej mbi akull, rally dhe boks. Të gjitha në dispozicion edhe me rezolucion HD.

DAZN, edhe se kushton 9,99 € / muaj , ju lejon të përfitoni nga një periudhë provuese 30-ditore falas.

Për të përfituar nga periudha falas e DAZN, ju mund shkarkoni aplikacionin zyrtar të shërbimit nga Play Store me Android ose App Store iOS dhe, pasi ta keni filluar, kliko butonin Krijoni një llogari, emrin, mbiemrin, adresën e postës elektronike dhe fjalëkalimin (dy herë) kliko mbi butonin Vazhdoni, për të vazhduar me zgjedhjen e mënyrës së pagesës: mos u shqetësoni, është një hap i detyrueshëm për aktivizimin e provës falas të shërbimit, i cili megjithatë nuk parashikon ndonjë tarifë deri në skadimin aktual të këtij të fundit.

Nëse vendosni të mos vazhdoni me abonimin por vetëm me 30 ditët provë , mos harroni të anulloni rinovimin automatik.

Ju kujtoj gjithashtu që DAZN është i disponueshëm edhe me Chromecast dhe protokollin e Google Cast.

Eleven Sports

Si me pa ndeshje futbolli

Eleven Sport më parë i njohur si Sportube, ky shërbim online është i dedikuar për sportet në përgjithësi, përfshirë futbollin, dhe ka një aplikacion për Android dhe iOS.

Për futbollin, platforma ofron shikimin me abonim (me çmime të barabarta me 4,99 € / muaj ose 49,99 € / vit) ngjarjet të lidhura me Lega Pro (ish-seri C): të gjitha ndeshjet e kampionatit, të gjitha ndeshjet dhe play off dhe, më në fund, të gjitha ngjarjet Supercoppa.
Për të ditur më shumë kliko këtu.

Share

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *