Category: TEKNOLOGJI

SI ME SHKARIKU VIBER

Viber është një aplikacion i njohur për smartphones, tableta dhe PC që ju lejon të komunikoni me miqtë tuaj në një mënyrë të lehtë dhe të menjëhershme. Ne mund ta imagjinojmë atë si Skype dhe WhatsApp që...

SI ME PERDOR SNAPCHAT

Snapchat është një aplikacion i mesazheve të menjëhershme i fokusuar në fotografi, domethënë në fotot dhe videot e shkurtra. Snaps nuk janë publike, mund te ndahen vetëm me njerëzit e zgjedhur nga përdoruesi. Ashtu si çdo aplikacion...

SI ME BA THIRRJE PA NUMER.

Pavarësisht nga lloji i telefonit që kemi, mbani mend se fshehja e numrit tuaj të telefonit është një operacion plotësisht i lirë për këdo. Nëse posedojmë një smartphone Android, ne kemi disa mënyra për të përdorur thirrjet...

SI ME SHKARKU MUZIK MP3 NGA YOUTUBE FALAS

Nëse keni një Android, mund të mbështeteni në aplikacionin falas YouTube Downloader që ju lejon të shkarkoni videot nga portali i famshëm i Google dhe të ekstraktoni audio në formën e MP3. Duke mos qenë i disponueshëm...

SI ME BLE ME ALIEXPRESS

E nisur në vitin 2010, AliExpress.com është një shërbim i dyqanit në internet i përbërë nga kompani të vogla kineze që ofrojnë produkte për blerësit ndërkombëtarë online. Është në pronësi të Alibaba.  Është faqja më e vizituar...

SI ME MODIFIKU FOTO ONLINE FALAS

Doni të modifikoni ose të përsosni  fotot e juaja , të fëmive , ose te familjes  ose edhe foto profesionale,  por në komputerin e juaj nuk gjeni një program te tillë? Ska problem , ju shpjegoj un...

SI ME GJET PASWORDIN E FACEBOOK, PA E NDRRUAR

Shtypni ikonën Settings/Impostazioni . Në ekranin që ju shfaqet në këtë pikë, shtypni Pasword e Account, pastaj aplikacionin Pasword App e siti web dhe hapni  faqen me fjalekalimin e juaj qe keni impostuar ne  Face ID, Touch...